Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zaproszenie na konferencję podsumowującą akcję „Paczka na Kresy” przeprowadzoną w 2019 roku - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproszenie na konferencję podsumowującą akcję „Paczka na Kresy” przeprowadzoną w 2019 roku

 
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
 

Dyrektorzy Szkół uczestniczących
w akcji „Paczka na Kresy” w roku 2019,
Koordynatorzy Akcji, uczniowie, harcerze, wolontariusze

 

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów mam przyjemność zaprosić Państwa na konferencję podsumowującą akcję „Paczka na Kresy” przeprowadzoną w 2019 r.

W grudniu 2019 r. odwiedziliśmy polskie rodziny mieszkające na Białorusi i na Litwie. Spotkaliśmy się z nimi i przekazaliśmy im bożonarodzeniowe prezenty. Daliśmy w ten sposób wyraz pamięci o naszych rodakach zmuszonych do życia poza granicami swojego kraju.

W akcję zaangażowało się ponad 220 szkół województwa mazowieckiego. Jej organizatorami byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, Polska Fundacja Narodowa oraz Poczta Polska.

Konferencja podsumowująca tę akcję odbędzie się 28 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Stefana Żeromskiego 29 w godz.: 10.00 - 13.00. Chcemy na niej podsumować dotychczasowe działania, podzielić się doświadczeniami oraz podziękować osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację tej szlachetnej misji. Pragniemy także podkreślić wychowawczy i patriotyczny aspekt działań, angażujący szerokie grono młodzieży szkolnej i nauczycieli z województwa mazowieckiego.

Zapraszamy na konferencję przedstawicieli szkół, harcerzy oraz OHP uczestniczących w akcji. Prosimy o zgłoszenie chęci uczestniczenia w konferencji poprzez wypełnienie formularza pod adresem internetowym: http://kuratorium.waw.pl/paczka-na-kresy do dnia 26 lutego br.

Szczegółowych informacji udziela Pani Barbara Fajkowska, specjalista w Wydziale Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie, telefon: 22 551 24 00 wewn. 4081.

Z poważaniem,

wz. Mazowieckiego Kuratora Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek
Mazowiecki Wicekurator Oświaty

 

 

Metryczka

Data publikacji 19.02.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Krystyna Mucha
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry