Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ferie zimowe w roku szkolnym 2019/2020 - Aktualności -

Nawigacja

Ferie zimowe w roku szkolnym 2019/2020

Ferie zimowe w województwie mazowieckim rozpoczną się 10 lutego i potrwają do 23 lutego. Zachęcamy do tego, aby przed wyjazdem dziecka sprawdzić czy wypoczynek został zgłoszony przez organizatora do kuratora oświaty.

Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się specjalnie utworzona, ogólnodostępna  baza wypoczynku prowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdzie można sprawdzić czy organizator dokonał zgłoszenia.

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest zobowiązany do zgłoszenia jego organizacji do właściwego kuratora oświaty (w terminie od 21 do 14 dni przed planowanym wyjazdem w zależności od formy wypoczynku). Wypoczynek może się odbyć wyłącznie po akceptacji kuratora oświaty, tj. umieszczeniu zgłoszenia w powyższej bazie.

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w której zamieszczone są najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Poniżej przedstawiamy adresy stron internetowych na których można sprawdzić niezbędne informacje dotyczące podróży oraz bezpieczeństwa podczas pobytu dziecka nad wodą lub w górach:

Jeśli dziecko podróżuje autobusem, sprawdź, czy jest on w pełni sprawny. Skorzystaj ze strony „Bezpieczny Autobus”;

Policja ostrzega – Ostrożnie na lodzie.

Warto odwiedzić również stronę www.bezpiecznienastoku.pl. Powstała ona w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Można na niej znaleźć m.in. kodeks narciarski dla najmłodszych, użyteczne porady i wskazówki, akcje na stokach, konkursy, komiksy i materiały do pobrania. Poradnik o tym jak bezpiecznie korzystać ze stoku przygotowała Grupa Karkonoska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jeżeli dziecko będzie wypoczywać nad morzem, jeziorem lub rzeką, zapoznaj się z akcją informacyjno-edukacyjną kontynuowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  „Bezpieczna Woda”.

Przypominamy, aby przed wyjazdem podać dziecku niezbędne numery telefonów tj.: alarmowych- 112 lub 997, 998, 999; telefonu alarmowego w zależności od miejsca pobytu dziecka- nad wodą 601 100 100, w górach 601 100 300; telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży- 116 111.

Metryczka

Data publikacji 15.01.2020
Data modyfikacji 12.02.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Katarzyna Ważyńska
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry