Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Lekki plecak” - spotkanie w Wolanowie - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Lekki plecak” - spotkanie w Wolanowie

25.11.2019

Lekcja profilaktyczna „Lekki plecak” odbyła się w Szkole Podstawowej w Wolanowie (22 listopada). W spotkaniu z drugoklasistami uczestniczyli Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Ewa Markowska-Bzducha - Wójt Gminy Wolanów oraz przedstawiciele Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Podczas lekcji zważono tornistry i plecaki uczniów. Najmłodsi w czasie zabawy mieli okazję nauczyć się, jak wygląda ergonomiczny plecak i jak poprawnie spakować do niego tylko potrzebne rzeczy do szkoły.

Uczniowie uczestniczący w lekcji otrzymali od Mazowieckiego Kuratora Oświaty zestawy odblaskowe. 

Mając na uwadze przeciwdziałanie wadom postawy u uczniów Mazowiecka Kurator Oświaty wystosowała list do dyrektorów mazowieckich szkół, w którym zachęca do przeprowadzania różnych form akcji profilaktycznej, skierowanych szczególnie do najmłodszych. Przypomniała również o obowiązku zapewnienia uczniom miejsc na pozostawienie podręczników i przyborów w szkole, jak również o wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, zgodnie z którymi waga plecaka nie powinna przekraczać 10 – 15% masy ciała. 

Metryczka

Data publikacji 25.11.2019
Data modyfikacji 25.11.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Katarzyna Ważyńska
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry