Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Jak dbać o czyste powietrze w województwie mazowieckim? – warsztaty ekologiczne w Wyszkowie - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak dbać o czyste powietrze w województwie mazowieckim? – warsztaty ekologiczne w Wyszkowie

21.11.2019

Otwarcie ekologicznej ścieżki edukacyjnej na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, występy artystyczne jego podopiecznych oraz wspólne sadzenie alei osiemnastu drzew. To tylko niektóre atrakcje towarzyszące ostatniej serii spotkań w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego – „Czyste mazowieckie”. W wydarzeniu, które odbyło się w Wyszkowie uczestniczyła Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty .

Warsztaty ekologiczne rozpoczęły się spotkaniem w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie, w trakcie którego odbył się pokaz doświadczeń oraz wykład. Wyemitowano również spot filmowy. Pół godziny przed tą oficjalną częścią spotkania uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozpoczęli międzyszkolny konkurs pn. „Matematyczne potyczki z ekologią”, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wyszkowskiego.

W ramach kampanii na terenie szkoły zasadzono 38 drzew, symbolizujących odradzenie się zdrowego i przyjaznego środowiska. Do ich zasadzenia zaproszeni zostali goście: Aurelia Michałowska- Kurator Oświaty, Anna Kaszuba- Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Kamila Mokrzycka- Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Warszawie oraz Leszek Marszał- Wicestarosta Wyszkowski.

Gospodarzem drugiej części spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, na którego terenie otwarto ekologiczną ścieżkę edukacyjną. Wizyta w ośrodku była okazją do podsumowania i wyłonienia laureatów konkursów pn. „Matematyczne potyczki z ekologią”, „Czyste mazowieckie” oraz „Czysty Wyszków”. Na zakończenie krótki program artystyczny związany z ekologią zaprezentowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.

Więcej informacji na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Metryczka

Data publikacji 21.11.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry