Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Szkoła do hymnu” – zapraszamy do udziału w akcji - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Szkoła do hymnu” – zapraszamy do udziału w akcji

29.10.2019

Już ponad 14,5 tys. zgłoszeń wpłynęło do akcji „Szkoła do hymnu”! Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Placówki, które chcą włączyć się w akcję „Szkoła do hymnu”, powinny w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11:11 zorganizować wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie jest przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankieta”). Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 7 listopada do godz. 15:00.

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom. Zachęcamy również do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych.

W załaczeniu list Ministra Edukacji Narodowej oraz logotyp akcji.

Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 29.10.2019
Data modyfikacji 08.11.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwo Edukacji Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry