Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Kongres popularyzujący szkolnictwo zawodowe w rejonie radomskim - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kongres popularyzujący szkolnictwo zawodowe w rejonie radomskim

07.10.2019

Z inicjatywy Aurelii Michałowskiej- Mazowieckiego Kuratora Oświaty, odbyło się spotkanie (w Radomiu 4 października) z dyrektorami szkół, doradcami zawodowymi, przedsiębiorcami. Podczas kongresu podsumowano dotychczasowe działania związane z promocją szkolnictwa branżowego.

Konferencja była kontynuacją Mazowieckiego Kongresu Zawodowego zorganizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty w marcu br. - wydarzenia promującego szkolnictwo branżowe w województwie mazowieckim. Celem konferencji było upowszechnianie informacji o szkolnictwie zawodowym, zaprezentowanie potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie radomskim i praktycznych rozwiązań w zakresie współpracy pracodawców ze szkołami.

Podczas kongresu został podpisany list intencyjny dotyczący utworzenia klasy patronackiej w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Wyróżnienia otrzymali przedsiębiorcy z regionu radomskiego, którzy od wielu lat współpracują ze szkołami kształcącymi w zawodach.

Metryczka

Data publikacji 07.10.2019
Data modyfikacji 07.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Katarzyna Ważyńska
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry