Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Przesłanie Powstańców Warszawskich do Młodych Polaków - Aktualności -

Nawigacja

Przesłanie Powstańców Warszawskich do Młodych Polaków

Podczas uroczystości związanych z uczczeniem 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Powstańcy ogłosili przesłanie do młodych. Zawiera ono prośbę, aby młode pokolenie Polaków kultywowało i propagowało wartości, o które walczyli Powstańcy Warszawscy i za które gotowi byli oddać życie. Wartości te są aktualne także dzisiaj, zaś przekazywane z pokolenia na pokolenie uczą, jak godnie żyć, jak być dobrym człowiekiem i obywatelem.

Podczas wspólnej konferencji Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego (MPW) Jana Ołdakowskiego (1 października),  przedstawiciele 15 organizacji młodzieżowych podpisali Deklarację Młodego Pokolenia. Jest ona odpowiedzią na Przesłanie Powstańców Warszawskich do młodych Polaków. Minister edukacji i dyrektor MPW zaapelowali o włączenie się szkół w promowanie tego apelu. W załączeniu znajduje się list podpisany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego z prośbą o zaangażowanie szkół w promowanie przesłania do młodych.

Wszystkie szkoły, które chciałyby otrzymać drukowaną wersję apelu Powstańców Warszawskich, aby wyeksponować ją w widocznym miejscu, mogą skontaktować się z Muzeum Powstania Warszawskiego, wysyłając do 30 listopada 2019 r. wiadomość na adres: przesłaniedomlodych@1944.pl

Więcej informacji, w tym Deklaracja Młodego Pokolenia znajduje się na stronie MInisterstwa Edukacji Narodowej.

Metryczka

Data publikacji 02.10.2019
Data modyfikacji 15.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego
Osoba udostępniająca informację:
Anna Majewska
do góry