Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja "Edukacja dziecka z doświadczeniem migracyjnym" - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja "Edukacja dziecka z doświadczeniem migracyjnym"

31.05.2019

30 maja br. odbyła się konferencja w Warszawie na temat „Edukacja dziecka z doświadczeniem migracyjnym”, w której uczestniczyła Aurelia Michałowska-Mazowiecki Kurator Oświaty.

W konferencji wzięła udział Christine Goyer Przedstawicielka UNHCR w Polsce. Ideą spotkania był społeczno - edukacyjny wymiar edukacji dziecka z doświadczeniem migracyjnym. Celem spotkania było zainspirowanie uczestników do poszukiwania i znajdowania najlepszych rozwiązań w pracy z grupą dzieci uchodźczych czy też zmieniających miejsce pobytu z innych powodów.

Głównym tematem panelu dyskusyjnego była nauka języka polskiego jako obcego przez dzieci uchodźcze, rozpoczynające edukację w naszym kraju. 

Wśród prelegentów obecni byli:  Przedstawiciele Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) w Polsce, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacji Ocalenie, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej.

Konferencję zorganizował Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Przedstawicielstwem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) w Polsce.

Metryczka

Data publikacji 31.05.2019
Data modyfikacji 07.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Jacek Piskorz
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry