Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Podsumowanie etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

22.05.2019

Podczas uroczystości w Muzeum Wojska Polskiego (21 maja) wręczono nagrody finalistom i laureatom konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. W spotkaniu wziął udział m.in. Krzysztof Wiśniewski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Spośród ok. 1.5 tysiąca uczniów z mazowieckich szkół podstawowych i gimnazjów wyłoniono 64 laureatów i 126 finalistów. Konkurs posiada bogata tradycję, cieszy się zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Od kilkunastu lat jego ogólnopolskim koordynatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

Dyplomy oraz nagrody na uroczystości wręczał Krzysztof Wiśniewski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty. Uroczystość rozpoczęła się od hymnu Polski wykonanego przez chór LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie pod batutą pani Liliany Bach.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, rejonowej i wojewódzkiej komisji konkursowej, finaliści i laureaci konkursu oraz grono pedagogiczne.

Metryczka

Data publikacji 22.05.2019
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Jacek Piskorz
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry