Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Uroczystość 95- lecia Szkoły Podstawowej w Sołtykowie - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystość 95- lecia Szkoły Podstawowej w Sołtykowie

09.05.2019

7 maja 95 lat istnienia świętowała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sołtykowie. W uroczystości wzięła udział Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty.

Kurator Oświaty w swoim przemówieniu pogratulowała dostojnego jubileuszu, życząc gronu pedagogicznemu oraz uczniom wielu kolejnych sukcesów. Obchody święta szkoły były okazją do wspomnień i prezentacji dotychczasowych osiągnięć. Jubileusz uświetniły występy artystyczne. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem Szkoły.

W 2014 roku Szkoła Podstawowa w Sołtykowie przyjęła patronat ,,ORZEŁ BIAŁY” i otrzymała sztandar. Na rewersie znajduje się Godło Polski na purpurowym tle otoczone słowami: „NAUKĄ I PRACĄ SŁUŻYMY OJCZYŹNIE”. Od tego momentu szkoła została inicjatorem i organizatorem Gminnego Konkursu Humanistyczno-Plastycznego ,,Orlim piórem zapisane”. Ponadto szkoła od 2011 roku bierze udział w wielu projektach i programach, są to m.in. Rządowy program Aktywna tablica, Nauka Pływania, Wyższe kompetencje-lepsze perspektywy.

Grono nauczycieli ze szkoły zostało nagrodzonych za pracę otrzymując takie wyróżnienia jak: Medal Komisji Edukacji Narodowej, medal złoty za długoletnią służbę, medal srebrny za długoletnią służbę, medal brązowy za długoletnią służbę.

  • Archiwum Miasta i Gminy Skaryszew
    Archiwum Miasta i Gminy Skaryszew
  • Archiwum Miasta i Gminy Skaryszew
    Archiwum Miasta i Gminy Skaryszew
  • Zasób PSP im. Orła Białego w Sołtykowie
    Zasób PSP im. Orła Białego w Sołtykowie

Metryczka

Data publikacji 09.05.2019
Data modyfikacji 07.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Katarzyna Ważyńska
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Ważyńska
do góry