Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 w Płocku - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 w Płocku

26.02.2019

Rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 były tematem konferencji prasowej w Płocku (22 lutego) z udziałem Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W 2019 r. o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne do tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone odrębnie, co oznacza, że nie będą oni rywalizowali o te same miejsca w szkołach. Każda szkoła publiczna będzie więc rekrutować zarówno absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Prognozowana struktura sieci szkół w roku szkolnym 2019/2020 w województwie mazowieckim, wskazuje na zapewnienie przez organy prowadzące publiczne szkoły  miejsc absolwentom oddziałów gimnazjalnych i oddziałów klas VIII szkół podstawowych.

Powiaty z terenu Delegatury w Płocku zapewniły około 7000 miejsc w szkołach na prawie 6500 uczniów. Z kolei m. Płock spodziewa się około 2500 uczniów, przewidując przeszło 3800 miejsc. Dane pochodzą z informacji przekazanej przez samorządy w styczniu 2019 r.

Warto podkreślić, że od kilku miesięcy Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzą kampanię informacyjną, skierowaną do rodziców oraz uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjów, dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. W sierpniu 2018 r. szkołom podstawowym oraz gimnazjom został przekazany specjalny plakat informujący o rekrutacji. Do uczniów i rodziców trafiły także ulotki MEN dotyczące rekrutacji. Są to kolejne materiały informacyjne związane z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W samej tylko Delegaturze w Płocku pracownicy Kuratorium spotkali się już z ponad 244 rodzicami i ponad 116 dyrektorami szkół i przedstawicielami samorządów.

W najbliższym czasie są zaplanowane spotkania m.in: Płockiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego (m. Płock), Targi Edukacyjne dla powiatu sierpeckiego, IX Szkolne Targi Edukacji i Pracy w Gąbinie (p. płocki) oraz II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju w Gostyninie (p. gostyniński).

W Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz w Delegaturach zostały utworzone specjalne punkty informacyjne, w których można uzyskać informacje dotyczące rekrutacji. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Kuratorium.

  • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 w Płocku
    Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 w Płocku

Metryczka

Data publikacji 26.02.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Maciej Pieńkowski
Osoba udostępniająca informację:
Maciej Pieńkowski
do góry