Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Mądrzy Cyfrowi - czas na rejestrację! - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mądrzy Cyfrowi - czas na rejestrację!

Ruszył nabór placówek zainteresowanych realizacją programu wspierającego edukację cyfrową i społeczną uczniów. Do udziału w przedsięwzięciu mogą zgłaszać się szkoły, biblioteki, gminne ośrodki kultury oraz inne instytucje, które będą organizowały czas wolny dla młodzieży w wieku 12-13 lat (6-7 klasa) w czasie ferii zimowych 2019 roku.

MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest kształtowanie wartości moralnych uczniów połączone z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

Uczniowie wezmą udział w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez przeszkolonych nauczycieli/bibliotekarzy/edukatorów, którzy następnie będą wspierać i monitorować samodzielną pracę uczniów nad projektami społecznymi.

W ciągu 5 dni w okresie ferii zimowych uczestnicy programu MĄDRZY CYFROWI wezmą udział w warsztatach, podczas których zostaną wprowadzeni w świat wartości moralnych przy wykorzystaniu książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". Jednocześnie zapoznają się z nowymi narzędziami cyfrowymi, takimi jak Canva, Padlet, Thinglink i inne, służącymi do tworzenia grafik, montowania filmów, pracy w chmurze, wspólnej edycji tekstów. Zdobyte umiejętności i wiedzę będą następnie wykorzystywać (już po zakończeniu warsztatów, po feriach) podczas 6-tygodniowej samodzielnej realizacji projektów społecznych w swoim otoczeniu.

Projekt realizowany jest przez Fundację “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org.

Rejestracja i szczegółowy regulamin programu na stronie: www.madrzycyfrowi.pl.

 

Metryczka

Data publikacji 23.11.2018
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały organizatora
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry