Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rozstrzygnięcie konkursu „Ku Niepodległości” - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięcie konkursu „Ku Niepodległości”

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozstrzygnięty został adresowany do szkół podstawowych konkurs „Ku Niepodległości”. Do współzawodnictwa przystąpiły szkoły z województwa mazowieckiego.

Na konkurs wpłynęło 12 prac konkursowych, z których jury wyłoniło 3 laureatów. Pierwsze miejsce zdobył film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im.  ks. Anny Ogińskiej w Siedlcach, drugie produkcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej natomiast miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego w Radomiu.

Konkurs Wojewody Mazowieckiego skierowany był do szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Zadaniem, które podjęli jego uczestnicy było przygotowanie inscenizacji historycznej dotyczącej stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przygotowany, autorski scenariusz należało sfilmować i przesłać do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie następnie wyłoniono zwycięzcę. Jury wnikliwie przeanalizowało każdą produkcję, a ocena nadesłanych filmów nie była łatwa. W obradach brano pod uwagę wartość artystyczną,  jakość i oryginalność nadesłanych prac. Dialogi, kostiumy, gra aktorska, scenografia, zdjęcia i montaż to elementy, które brało pod uwagę jury. Najwyższe noty, w każdym badanym aspekcie produkcji filmowej zadecydowały o ostatecznej kolejności na podium.

Wszystkie szkoły, które zgłosiły prace konkursowe otrzymają upominki w ramach programu Wojewody Mazowieckiego „Mazowieckie- historia niepodległości”  sfinansowane z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Filmy laureatów konkursu niebawem zamieścimy na naszym profilu.

Filmiki z historycznymi inscenizacjami prezentowane  będą  na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na profilu facebookowym urzędu.        

Metryczka

Data publikacji 26.06.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MUW
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry