Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wizyta w polskiej szkole w Wilnie - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w polskiej szkole w Wilnie

19.06.2018

Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek spotkały się (15 czerwca) z uczniami i nauczycielami polskiej szkoły w Wilnie – Gimnazjum im. Jana Pawła II. Złożyły także wieniec w miejscu pochówki urny z sercem Józefa Piłsudskiego na wileńskim cmentarzu na Rossie.

Podczas spotkania w polskiej szkole przedstawiciele Kuratorium Oświaty zapoznali się m.in. z projektami edukacyjnymi realizowanymi przez placówkę oraz aktualnymi rozwiązaniami oświatowymi wprowadzanymi na Litwie. Omówione zostały także możliwość współpracy, z uwzględnieniem zaangażowania szkół z terenu województwa mazowieckiego.    

Delegacja Kuratorium Oświaty w Warszawie złożyła także wieniec w miejscu pochówki urny z sercem Józefa Piłsudskiego na wileńskim cmentarzu na Rossie.

Serce Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono w Wilnie zgodnie z jego wolą. Uroczystości pogrzebowe, gromadzące tysiące Polaków oraz najwyższe władze Rzeczypospolitej odbyły się 12 maja 1936 roku. Na ważącej ponad 10 ton płycie granitowej, wyryto dużymi literami napis „Matka i Serce Syna” między dwoma wersetami z dzieł Słowackiego.

Metryczka

Data publikacji 19.06.2018
Data modyfikacji 19.06.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Andrzej Kulmatycki
Osoba udostępniająca informację:
Anna Majewska
do góry