Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Rozpoczęły się ferie zimowe na Mazowszu - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęły się ferie zimowe na Mazowszu

Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska odwiedziła (17 stycznia) dzieci korzystające z akcji "Zima w Mieście” w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Pruszkowie.

W czasie ferii, które na Mazowszu rozpoczęły się 15 stycznia i potrwają do 26 stycznia, uczniowie pozostający w miejscu zamieszkania, mogą brać udział w zajęciach organizowanych m.in. przez placówki oświatowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne. Około 60 000 dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego korzysta aktualnie z różnych form wypoczynku.

W sprawdzeniu wiarygodności organizatora wypoczynku pomoże rodzicom i opiekunom publiczna baza danych o wypoczynku, uruchomiona na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl. Tutaj każdy rodzic może sie przekonać, czy dany turnus został zgłoszony do kuratorium oświaty. Na stronie internetowej na bieżąco publikowane są informacje o umieszczeniu wypoczynku przez kuratora oświaty w bazie wypoczynku, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Na stronie Ministerstwa został również opublikowany „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, zawierający praktyczne informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

W bazie wypoczynku aktualnie znajduje się 1 347 zgłoszeń wypoczynku zatwierdzonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wizytatorzy kuratorium prowadzą systematyczne kontrole kolonii.

 

Metryczka

Data publikacji 18.01.2018
Data modyfikacji 26.04.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agata Siekierska
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry