Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Tarcza wskaźnikowa „Prognoza smogowa” dla szkół i przedszkoli - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarcza wskaźnikowa „Prognoza smogowa” dla szkół i przedszkoli

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie opracował tarczę wskaźnikową „Prognoza smogowa”, która za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Warszawie jest przekazywana do mazowieckich szkół i przedszkoli.

Narzędzie to zostało przygotowane w formie koła prezentującego jakość powietrza za pomocą sześciu wskaźników, do których przy udziale eksperta Państwowego Zakładu Higieny przyporządkowano odpowiednie zalecenia dotyczące przebywania i aktywności na zewnątrz dzieci i młodzieży.

W ten sposób, przy wykorzystaniu krótkoterminowej prognozy jakości powietrza, placówki oświatowe zyskają narzędzie, za pomocą którego przekazywany będzie do kadry nauczycielskiej czytelny komunikat dotyczący jakości powietrza na dany dzień.

Zwiększenie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza, zarówno w wyniku kampanii edukacyjnej Wojewody Mazowieckiego „Odetchnij! Czyste mazowieckie”, jak również bieżącego korzystania z tarczy wskaźnikowej, stwarza perspektywę na większe zaangażowanie dzieci i młodzieży, a przez to także i rodziców, do podejmowania codziennych działań na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza.

Szczegółowa instrukcja zastosowania „Prognozy smogowej” znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie − System Oceny Jakości Powietrza w województwie mazowieckim.

 

Metryczka

Data publikacji 09.01.2018
Data modyfikacji 26.04.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały MWIOŚ
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry