Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Mazowiecka Kurator Oświaty odwiedziła radomskie placówki - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka Kurator Oświaty odwiedziła radomskie placówki

22.09.2017

20 września Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty odwiedziła placówki oświatowe w Radomiu. Spotkała się za nauczycielami i dziećmi oraz zapoznała się z warunkami funkcjonowania obiektów.

Kurator złożyła wizytę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu. Ta nowopowstała z przekształcenia Publicznego Gimnazjum Nr 8 placówka, została dostosowana do potrzeb dzieci najmłodszych. W trosce o ich bezpieczeństwo wydzielono sektor z osobnym wejściem do szkoły. Wszystkim dzieciom zapewniono szafki na książki i odzież. Szkoła zapewnia również prowadzenie zajęć w systemie jednozmianowym.

Przyznane placówce dofinansowanie w postaci 0,4% rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej dla JST zostało w pełni wykorzystane. Przeznaczono je na urządzenie świetlicy i sal lekcyjnych dla uczniów klas I i IV, a także wyposażanie w nowoczesne meble, ławki i pomoce. Szkoła jest połączona łącznikiem z basenem, co daje możliwość prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na pływalni.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był okazją do odwiedzenia Publicznego Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu. W tym właśnie dniu przedszkole zainaugurowało również program codziennego głośnego czytania dzieciom, w ramach zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ta, ustanowiona z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku akcja, zwyczajowo odbywa się 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Na tę okazję przygotowano inscenizację pt. „Bajkowy ambaras” z udziałem dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych gości, którzy wcielili się w rolę narratorów.

Przedszkole Publiczne Nr 24 liczy 8 oddziałów integracyjnych do których uczęszcza 160 dzieci, w tym 40 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Od marca br. w przedszkolu funkcjonują zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, którymi jest objętych 31wychowanków. W przedszkolu mieści się 7 gabinetów terapeutycznych, min. gabinet psychologa, logopedy, gabinet do rehabilitacji, gabinet integracji sensorycznej, sala doświadczania świata oraz dwa gabinety do terapii pedagogicznej.

 

 

 

 

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu
  • Publiczne Przedszkole nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu
    Publiczne Przedszkole nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu
  • Publiczne Przedszkole nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu
    Publiczne Przedszkole nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu

Metryczka

Data publikacji 22.09.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agata Siekierska
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry