Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Finał projektu szkoleń Instytutu Pamięci Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla nauczycieli - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał projektu szkoleń Instytutu Pamięci Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla nauczycieli

20.09.2017

Nauczyciele biorący udział w projekcie szkoleń pt. „Polski wiek XX – losy państwa i narodu”, organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej, otrzymali z rąk Doroty Skrzypek, Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty certyfikaty. Regionalna uroczystość podsumowania projektu odbyła się (20 września) w siedzibie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Certyfikaty uczestnictwa otrzymali nauczyciele z regionu mazowieckiego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w pierwszym cyklu seminariów, noszącym tytuł „Między dwoma totalitaryzmami”, realizowanym w ramach ogólnopolskiego projektu szkoleń dla nauczycieli pt. „Polski wiek XX – losy państwa i narodu”.

W tym samym dniu odbył się finał centralny tego projektu w Bydgoszczy z udziałem m.in. Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosława Szarka.

Celem pierwszego cyklu seminariów było przedstawienie konsekwencji II wojny światowej i okupacji ziem Rzeczypospolitej Polskiej, która we wrześniu 1939 roku stała się obiektem agresji III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego.

W ogólnopolskim szkoleniu w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział 848 nauczycieli, spośród których 480 otrzymało certyfikaty MEN i IPN, zaś 132 − zaświadczenia.

 

 

 

Metryczka

Data publikacji 20.09.2017
Data modyfikacji 22.09.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Instytutu Pamięci Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry