Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Wolontariusz Roku” – nagrody dla szkół z Mazowsza - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wolontariusz Roku” – nagrody dla szkół z Mazowsza

23.06.2017

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej nagrodziła czternastu laureatów ogólnopolskiego konkursu „Wolontariusz Roku” (21 czerwca).

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie szkoły z województwa mazowieckiego: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce (trzecie miejsce w kategorii szkoły podstawowe) oraz Specjalne Gimnazjum przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Gostchorzy (drugie miejsce w kategorii szkoły gimnazjalne).  

Aby przystąpić do konkursu szkoła musiała przygotować maksymalnie 120 sekundowy film dowolną techniką, w którym zaprezentuje kandydata na „Wolontariusza Roku” oraz jego pracę na rzecz propagowania idei wolontariatu.

Obecny rok szkolny 2016/2017 ogłoszony został w polskich szkołach „Rokiem Wolontariatu”. Jednym z jego elementów był ogólnopolski konkurs „Wolontariusz Roku” organizowany przez MEN.

Celem projektu było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie w środowisku szkolnym i lokalnym.

Więcej informacji na stronie MEN. 

Metryczka

Data publikacji 23.06.2017
Data modyfikacji 26.06.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kornelia Szczepaniak
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry