Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

Informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku

20.06.2017

logo MKO
Warszawa,  dnia 20 czerwca 2017 r.
 
ZSE.550.69.2017.AK

Rodzice i Opiekunowie Dzieci

Szanowni Państwo,

niebawem zakończy się rok szkolny i rozpoczną  wakacje letnie. Zbliża się wyczekiwany przez uczniów  czas swobodnego wypoczynku i beztroskiej zabawy. Dzieci i młodzież będą korzystać z  propozycji uczestnictwa w różnych formach wypoczynku. Zatem zadbajmy, aby były to wakacje bezpieczne, przynoszące dzieciom dużo radości i okazji do odpoczynku po trudach nauki szkolnej. To na nas dorosłych ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i  poza domem.

Zwracam się do Państwa - Rodziców i Opiekunów  z apelem, aby nie pozostawiać dzieci bez opieki, dokładnie zapoznać się z zaproponowaną przez organizatora wypoczynku ofertą, sprawdzać wiarygodność organizatorów, kontrolować, czy dany wypoczynek został  zgłoszony kuratorowi oświaty, a tym samym, czy jest on legalny i podlega nadzorowi odpowiednich służb.

Każdy wypoczynek, którego zgłoszenie jest zgodne z obowiązującymi przepisami, zostaje umieszczony w ogólnopolskiej elektronicznej bazie wypoczynku dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem: www.wypoczynek.men.gov.pl w zakładce Baza wypoczynku (zainteresowany rodzic może sprawdzić wybrany obóz, kolonię, czy też inną formę wypoczynku).

Za zapewnienie zgodnych z prawem, bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku letniego odpowiada organizator. Organizator wypoczynku odpowiedzialny jest również za wiarygodność i prawidłowość informacji zawartych w formularzu zgłoszenia wypoczynku. Powinien również poinformować rodziców albo pełnoletniego uczestnika o warunkach organizacji wypoczynku, w szczególności o terminie, miejscu lub trasie, programie oraz regulaminie.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czuwa wiele instytucji, do których zawsze można się zwrócić z prośbą o pomoc. Korzystajcie Państwo z wszelkich powszechnie dostępnych źródeł informacji o organizatorach wypoczynku.

W przypadku stwierdzenia uchybień lub niesolidności organizatora, nie zwlekajcie z powiadomieniem podmiotów właściwych do jego kontroli.

Z poważaniem

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 20.06.2017
Data modyfikacji 21.06.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Krzyczkowska
Osoba udostępniająca informację:
Anna Laskowska
do góry