Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Odbudowa prestiżu kształcenia zawodowego – rozwój szkolnictwa branżowego” - Informacje regionalne delegatur -

Nawigacja

Informacje regionalne delegatur

Strona znajduje się w archiwum.

Siedlce:„Odbudowa prestiżu kształcenia zawodowego – rozwój szkolnictwa branżowego”

10.04.2019

W dniu 9 kwietnia 2019 r. została zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturę w Siedlcach przy współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Siedlcach i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach konferencja Odbudowa prestiżu kształcenia zawodowego – rozwój szkolnictwa branżowego”, której celem była promocja szkolnictwa branżowego w szkołach podstawowych oraz gimnazjach. Konferencję skierowaną do dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych, pedagogów, pracodawców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego otworzył Adam Skup Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach.

Na temat zmian w szkolnictwie branżowym oraz rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego mówiła Ewa Dombrowska Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz Krzysztof Pedrycz z wydziału egzaminów zawodowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Informacje dotyczące zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na wojewódzkim, regionalnym i lokalnym rynku pracy przedstawił Piotr Karaś Dyrektor filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Siedlcach oraz Paweł Trojanowski kierownik zespołu filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Siedlcach W dyskusji panelowej dotyczącej współpracy z pracodawcami w planowaniu, realizacji i ocenie efektów kształcenia, którą poprowadził Adam Skup Dyrektor Delegatury wzięli udział Generał Jarosław Gromadziński Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, Monika Kwiatek i Martyna Treter z firmy Stadler Polska, Alina Brochocka dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, Leszek Rozbicki dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach, Kazimierz Tarkowski wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim, Przemysław Anusiewicz dyrektor zkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach

W trakcie konferencji zaprezentowano m.in. dobre praktyki będące rezultatem dotychczasowej współpracy pomiędzy szkołami i lokalnymi pracodawcami oraz nowe możliwości wynikające z wprowadzanych zmian w kształceniu zawodowym. Uzupełnieniem konferencji była promocja szkół zawodowych z Siedlec, które miały możliwość zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej.

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 10.04.2019
Data modyfikacji 24.05.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Adam Skup
Osoba udostępniająca informację:
Agnieszka Jankowska
Osoba modyfikująca informację:
Agnieszka Jankowska
do góry