Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Z SKS-u do AZS-u” - Aktualności -

Nawigacja

„Z SKS-u do AZS-u”

Rozpoczyna się kolejna edycja akcji „Z SKS-u do AZS-u”. Wraz z rozpoczęciem jesiennego semestru ruszają zgłoszenia do regionalnych eliminacji, które odbędą się w pięciu miastach. Tradycyjnie wielki finał rozegrany zostanie w Warszawie.

Pod koniec września w stolicy rozpoczną się zawody przeznaczonych dla uczniów szkół średnich, czyli przyszłych studentów. Szkolne zespoły będą miały okazję zmierzenia się w trzech konkurencjach drużynowych: piłce siatkowej, koszykówce oraz futsalu mężczyzn. Eliminacje zakończą się w listopadzie podczas jubileuszowej 60. Varsoviady czyli Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku. Wtedy będzie można wystartować w konkurencjach indywidualnych: ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym.

Zawody rozgrywane będą w dniach 25, 27 i 29 września w hali CSiR Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a.

Zgłoszenia wstępne trwają do 14 września.

Finał ogólnopolski akcji „Z SKS-u do AZS-u” odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w Warszawie. Spotkają się tam zwycięzcy eliminacji rozgrywanych w Lublinie, Katowicach, Wrocławiu, Toruniu oraz gospodarze.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa. Partnerami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, m.st Warszawa, Grupa PZU, Dobra Drużyna PZU, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej AZS Warszwa.

 


 


 

Metryczka

Data publikacji 05.09.2023
Data modyfikacji 05.09.2023
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały AZS
Osoba udostępniająca informację:
Hanna Krzyżostaniak - Pilarz
do góry