Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Sejm Dzieci i Młodzieży - Aktualności -

Nawigacja

Sejm Dzieci i Młodzieży

24.03.2021

Kancelaria Sejmu wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki i Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zapraszają uczniów do udziału w tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży nawiązuje do tego wydarzenia i brzmi: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu propagowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, popularyzowanie wiedzy o wydarzeniach historycznych oraz doskonalenie umiejętności korzystania ze źródeł historycznych.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 6 maja 2021 roku do godziny 15:00.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin udziału w konkursie oraz przewodnik z informacjami, w jaki sposób należy wykonać zadanie rekrutacyjne, są dostępne na stronie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy do udziału!

  • Sejm Dzieci i Młodzieży
    Sejm Dzieci i Młodzieży

Metryczka

Data publikacji 24.03.2021
Data modyfikacji 31.03.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Osoba udostępniająca informację:
Anna Miklas
do góry