Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii - Aktualności -

Nawigacja

Strona znajduje się w archiwum.

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii

logo MKO
Warszawa, 01 lutego 2017 r.
 
ZSE.550.16.2017.AL

Uczniowie
szkół i placówek
województwa mazowieckiego

 

Drodzy Uczniowie,

za Wami pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017, przed Wami ferie zimowe, czas odpoczynku, relaksu, zabawy i regeneracji sił.

W trakcie ferii zimowych będziecie uczestniczyć w zorganizowanych formach wypoczynku w postaci zimowisk, półkolonii, indywidualnych wyjazdów z rodzicami w kraju i za granicą, ale również spędzicie ten czas w miejscu swojego zamieszkania.

Przypominam, że warunkiem udanego wypoczynku jest przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo, za które odpowiadają jego organizatorzy, Wasi rodzice, ale również Wy sami.

Katalog zasad bezpiecznego zachowania obejmuje wiele zagadnień, w tym poruszanie się w ruchu drogowym, korzystanie z pływalni, ze stoków, lodowisk i ślizgawek oraz innych miejsc, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Cieszcie się zimową aurą, swobodą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie własnym i innych. Bądźcie ostrożni na drodze oraz podczas zabaw i uprawniania sportów zimowych.

Z okazji zbliżających się ferii życzę Wam wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku. Niech ten czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.

Wróćcie do swoich szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

Serdecznie Was pozdrawiam,

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 01.02.2017
Data modyfikacji 13.02.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Laskowska
Osoba udostępniająca informację:
Jakub Kumięga
do góry