Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja "Programowanie w szkole" - Programowanie w szkole -

Nawigacja

Programowanie w szkole

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja "Programowanie w szkole"

Przedstawienie założeń pilotażowego wdrożenia programowania w szkole w oparciu o innowacje pedagogiczne było głównym celem konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Warszawie dla dyrektorów i nauczycieli mazowieckich szkół.

 • Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty
  Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty
  Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek - Mazowiecki Wicekurator Oświaty
 • Konferencja "Programowanie w szkole"
  Konferencja "Programowanie w szkole"
 • Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty wrecza kwiaty Reginie Lewkowicz - Dyrektor Liceum im. Stanisłwa Staszica w Warszawie
  Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty wrecza kwiaty Reginie Lewkowicz - Dyrektor Liceum im. Stanisłwa Staszica w Warszawie
 • Konferencja "Programowanie w szkole"
  Konferencja "Programowanie w szkole"
 • prof. Maciej Sysło z Uniwersytetu Wrocławskiego
  prof. Maciej Sysło z Uniwersytetu Wrocławskiego
 • Konferencja "Programowanie w szkole"
  Konferencja "Programowanie w szkole"
 • Bogumiła Bogacka-Osińska z Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie
  Bogumiła Bogacka-Osińska z Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie
 • od lewej: Maciej Borowiecki - Zastępca Dyrektora OEIiZK w Warszawie, prof. Maciej Sysło, Barbara Słomczyńska - mazowiecki koordynator ds. innowacji w edukacji
  od lewej: Maciej Borowiecki - Zastępca Dyrektora OEIiZK w Warszawie, prof. Maciej Sysło, Barbara Słomczyńska - mazowiecki koordynator ds. innowacji w edukacji

W spotkaniu, które odbyło się (8 czerwca) w XIV Liceum Ogólnokształcącym  im. Stanisława Staszica w Warszawie, wzięła udział Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek Mazowiecki  Wicekurator Oświaty.

Cieszę się z tak licznej obecności dyrektorów i nauczycieli. Jestem przekonana, że dzisiejsze spotkanie pomoże nam  lepiej zrozumieć przesłanie tego pilotażowego programu i będzie bodźcem do jego wdrożenia w szkołach – powiedziała Kurator Aurelia Michałowska.

Konferencję otworzyła prezentacja prof. Macieja Sysło z Uniwersytetu Wrocławskiego, który zapoznał obecnych na spotkaniu dyrektorów i nauczycieli z propozycją nowej podstawy programowej przedmiotów informatycznych, opracowaną przez Radę ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Przedstawiciele szkół mieli również możliwość zapoznać się z dobrymi praktykami prezentowanymi przez nauczycieli, którzy już teraz w swojej pracy uczą programowania. Zasady zgłaszania innowacji pedagogicznych omówiła Bogumiła Bogacka-Osińska z Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium. Na konferencji przedstawiono też ofertę ośrodków doskonalenia, wspierających nauczycieli w procesie wdrażania nauki programowania.

Szczegółowe informacje dla szkół zainteresowanych udziałem w pilotażowym wdrażaniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach znajdują się w zakładce „Edukacja informatyczna”.

 

 

 

Metryczka

Data publikacji 09.06.2016
Data modyfikacji 13.06.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Teper
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Teper
do góry