Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs plastyczno-cyfrowy „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie! - Aktualności -

Nawigacja

Konkurs plastyczno-cyfrowy „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastyczno‑cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, którego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, a patronatem został objęty przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Ambasadę Norwegii w Polsce.

logo Konkursu Norweskiego

Fundatorem niezwykle atrakcyjnych nagród są Fundusze Norweskie i EOG, pochodzące od państw darczyńców – Norwegii, Islandii i Lichtensteinu.

W konkursie przewidziano 1600 laptopów w formie 100 nagród - każda z nich to pracownia multimedialna, składająca się z kilkunastu laptopów oraz szafy do ich przechowywania. Ponadto każda zwycięska drużyna otrzyma nagrody specjalne w postaci drobnego sprzętu IT.

Udział w konkursie to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i podnoszenia umiejętności cyfrowych, ponieważ tematyka prac konkursowych, realizowanych w technikach cyfrowych, ma dotyczyć Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Uczniowie będą musieli zdobyć wiedzę geograficzną, historyczną, społeczną na temat państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz programów pomocowych. Zgodnie z założeniami praca konkursowa musi być wykonana w technice cyfrowej, co pozwoli uczniom na wykazanie się nie tylko kreatywnością, ale również kompetencjami cyfrowymi. To doskonała okazja, by pokazać uczniom, jak wiele konstruktywnych możliwości daje cyfrowa przestrzeń i internet.

Organizatorzy konkursu, aby wesprzeć uczniów w wykonaniu prac, na stronie internetowej zamieszczają informacje, które mogą być inspiracją i podpowiedzią konkursową,  zarówno w obszarze tematyki, jak i wykonania pracy.

Konkurs rozpoczyna się 20 stycznia 2021 r., zaś prace za pośrednictwem strony można zgłaszać do 31 marca 2021 r. Na stronie znajduje się również Regulamin konkursu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i do sięgnięcia po bardzo atrakcyjne nagrody! Zapraszamy do kreatywnej zabawy plastycznej i cyfrowej!

 

 

Metryczka

22.01.2021
Data publikacji 22.01.2021
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
https://epodreczniki.pl/
Osoba udostępniająca informację:
Grzegorz Telec
do góry