Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów dotyczący bezpiecznych wakacji - Bezpieczne wakacje 2020 -

Nawigacja

Bezpieczne wakacje 2020

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do uczniów dotyczący bezpiecznych wakacji

Warszawa,  dnia 22 czerwca 2020 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
WKS.576.16.2020.AZ

Dzieci, Uczniowie
Przedszkoli, Szkół i Placówek
województwa mazowieckiego

 

Drogie Dzieci, drodzy Uczniowie,

zbliżają się oczekiwane wakacje – czas wolny od obowiązków szkolnych, realizowanych w tym roku szkolnym w sposób szczególny, wymagający od Was dyscypliny i przystosowania się do nowej formy nauczania. Przed Wami czas odpoczynku, większej swobody, radości i wielu wrażeń. Czekają na Was górskie szlaki, szumiące lasy, kąpiele w morzu i jeziorach, niech będą to przeżycia, które pozostaną najpiękniejszymi wspomnieniami młodości.

Przed Wami dwa miesiące wypoczynku, chociaż w wyjątkowych okolicznościach, związanych ze stanem epidemii. Wierzę jednak, że nadchodzące wakacje będą ciekawe i inspirujące. Udany wypoczynek to przede wszystkim bezpiecznie spędzony wolny czas, dlatego przypominam, przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa,  zarówno w domu jak i podczas zorganizowanego wypoczynku. Nie zapominajcie o konieczności częstego mycia rąk i ich dezynfekcji, a także o zachowaniu odległości od innych ludzi i konieczności noszenia maseczek w miejscach użyteczności publicznej, w środkach publicznego transportu, a także wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu. Ograniczajcie spotkania i bliskie kontakty z osobami obcymi, unikajcie zatłoczonych miejsc. Korzystajcie z rozwagą i wyobraźnią z atrakcji, które na Was czekają w górach i nad wodą. W czasie zorganizowanego wypoczynku stosujcie się do opracowanych instrukcji i procedur.

Zadbajcie o to, by nadchodzące wakacje były pełne wrażeń, uśmiechów, a także miłych, ale bezpiecznych spotkań w gronie kolegów. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie, rozwijajcie swoje pasje i uzdolnienia, a przede wszystkim nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Mam nadzieję, że wakacje przyniosą Wam wiele ciepłych i słonecznych dni, a  czas odpoczynku skończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.

Życzę Wam, sprzyjającej aury i bezpiecznego korzystania z letnich atrakcji.

Z pozdrowieniami,

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 22.06.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Alicja Ziemska
Osoba udostępniająca informację:
Anna Laskowska
do góry