Moje skróty

Schowek

Pokaż (14)

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Projekt edukacyjny „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka" - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Projekt edukacyjny „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka"

07.06.2024

Fundacja Warszawski Instytut Bankowy od kilku lat prowadzi działania związane z przywróceniem do polskich szkół idei zawartych w książce Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka". Nieodpłatny pakiet materiałów edukacyjnych.

Powieść napisana równo 100 lat temu stała się inspiracją do uruchomienia projektu edukacyjnego „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka", a także do ustanowienia uchwałą Senatu RP, Roku Edukacji Ekonomicznej 2024 (www.ree2024.pl)

W ramach powyższych działań, do końca maja 2024 r., Fundacja zamierzała przesłać do niemal 1500 mazowieckich szkół podstawowych nieodpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, mających na celu podnoszenie poziomu przedsiębiorczości wśród polskiej młodzieży. Mogą one stać się przydatnym narzędziem dydaktycznym zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Warto, aby trafiły do szkolnych bibliotek.

Na szkolny pakiet materiałów składają się: książki, komiksy, kolorowanki oraz scenariusze lekcji, które zostały przygotowane w ramach projektu i oparte zostały o książki Janusza Korczaka „Bankructwo małego Dżeka".

Projekt „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka"jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji.

 

Kontakt do koordynatora Projektu: Mateusz Zając, tel. 723723765, adres e-mail: mzaiac@wib.org.pl

Metryczka

Data publikacji 07.06.2024
Data modyfikacji 07.06.2024
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Grażyna Zawadzka
Osoba udostępniająca informację:
Przemysław Ogonowski
do góry
>