Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs „Odpoczywaj na wsi” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Odpoczywaj na wsi”

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Celem inicjatywy jest m.in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności  przyrodniczej obszarów wiejskich.

Planowany termin realizacji konkursu to III-IV kwartał 2019 r. Etap szkolny zakończy się wyborem przez szkolną komisję konkursową trzech wyróżnionych prac w głupie wiekowej 0-III klasa oraz IV-VIII klasa i przekazaniem ich do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w województwie, na terenie którego leży szkoła. Powołana przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego komisja konkursowa wyłoni po trzech laureatów w każdej grupie wiekowej i przekaże wyróżnione prace do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Etap ogólnopolski zakończy się wyborem trzech najlepszych prac w obydwu głupach wiekowych. Uhonorowanie zwycięzców odbędzie się podczas targów turystycznych TT Warsaw.

W załączeniu: regulamin konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi” oraz załączniki do regulaminu.

 

>

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 09.08.2019
Data modyfikacji 16.01.2020
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry