Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii”

Edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców to główne cele programu skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do programu, otrzymają zestaw materiałów edukacyjnych zawierający scenariusze lekcji i zabaw dopasowane do różnych grup wiekowych, książeczki z bajkami do rozdania dzieciom, filmy i prezentacje edukacyjne, karty prac dla uczniów, identyfikatory do wykorzystania podczas gier.

Po przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem przesłanych scenariuszy, nauczyciele, wraz ze swoją klasą/grupą będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. W tym roku temat przewodni to „Warzywa i owoce – spożywam codziennie”. Na zwycięzców czekają nagrody: dla 6 najlepszych placówek – granty finansowe, dla nauczycieli – tablety, a dla uczniów karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Prace można nadsyłać do 20 maja 2017 r.

Program edukacyjny „Porcja Pozytywnej Energii” realizowany jest pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji na temat warunków udziału w programie i konkursie dostępnych jest na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl oraz  na fanpage na Facebooku „Porcja Pozytywnej Energii”.

 

 

 

Metryczka

Data publikacji 23.11.2016
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Magdalena Pater
Osoba udostępniająca informację:
Magdalena Pater
do góry