Inne konkursy, turnieje

Ogólnopolski Konkurs „Losy Polaków na Syberii”


Kuratorium Oświaty w Krakowie, Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń, VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Związkiem Sybiraków-Oddział w Krakowie  i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN w Krakowie jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Polaków na Syberii”.  
 
Celem konkursu jest utrwalanie pamięci o Sybirakach oraz zapoznanie uczniów z tragicznym w dziejach ludzkości problemem przymusowych przesiedleń różnych narodów, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów polskich zesłańców na Syberię  w czasie i po II wojnie światowej. Formuła konkursu umożliwia uczestnikom - uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski – odkrywanie historii, które minęły, ale wciąż żyją we wspomnieniach oraz  rozwijanie umiejętności samodzielnego poszukiwania i analizowania źródeł historycznych.
 
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulaminu i rejestracji na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie: http://www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=93942014.02.25
10:13

Barbara Słomczyńska

2014.02.25
10:19

Barbara Słomczyńska

Zobacz również:

DrukujZapisz jako PDF

Do zakończenia zajęć edukacyjnych pozostało: 89 dni

Newsletter

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Newsletter:    
Aby otrzymywać informacje związane z działalnością Mazowieckiego Kuratora Oświaty wybierz dział, który Cię interesuje. Następnie wpisz swojego maila i wyślij go do nas.
 
Wybierz dział naszego serwisu, z którego chcesz otrzymywać wiadomości: