Aktualności

Laureaci konkursów przedmiotowych z języka polskiego i języków obcych


9 maja w auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i zaświadczeń tegorocznym laureatom konkursów przedmiotowych z języka polskiego oraz języków obcych.

W tegorocznej edycji konkursów językowych udział wzięło ponad 27 tysięcy uczniów, w tym najliczniejsza grupa około 13 tysięcy uczniów w konkursie z języka angielskiego.

Podczas uroczystości 75 laureatów otrzymało z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty - Karola Semika oraz Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty - Katarzyny Góralskiej pamiątkowe dyplomy oraz listy gratulacyjne.

Dbałość o piękno języka jest obowiązkiem, a właściwie zobowiązaniem każdego Polaka, podobnie jak znajomość języków obcych jest nieodzowną umiejętnością każdego Europejczyka” – podkreślił Kurator Karol Semik gratulując wszystkim laureatom wspaniałych umiejętności i ogromnej wiedzy językoznawczej.
 

2013.05.09
15:03

Kornelia Szczepaniak

2013.05.09
21:56

Andrzej Kulmatycki

Zobacz również:

DrukujZapisz jako PDF

Do zakończenia zajęć edukacyjnych pozostało: 87 dni

Newsletter

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Newsletter:    
Aby otrzymywać informacje związane z działalnością Mazowieckiego Kuratora Oświaty wybierz dział, który Cię interesuje. Następnie wpisz swojego maila i wyślij go do nas.
 
Wybierz dział naszego serwisu, z którego chcesz otrzymywać wiadomości: