Aktualności

Radośnie w przedszkolu – Światowy Dzień Pluszowego Misia


W Światowy Dzień Pluszowego Misia Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik (23 listopada) spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 49 „Pluszowego Misia” w Warszawie. Tego dnia dzieci oczywiście przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców.
 

We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, ale na szczęście tak nie jest.
 

Święto jednej z najpopularniejszych zabawek ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Początek historii pluszowego misia wiązany jest wydarzeniem z 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był rysownik Clifford Berryman, który opublikował w waszyngtońskich gazetach komiks. Cukiernik z Brooklynu Morris Michton postanowił wykorzystać zdrobniałe imię prezydenta i zaczął sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.


Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości z okazji święta sympatycznego pluszaka  

2012.11.23
14:54

Kornelia Woźniak

2012.12.03
09:30

Magdalena Deluga

Zobacz również:

DrukujZapisz jako PDF

Do zakończenia zajęć edukacyjnych pozostało: 113 dni

Newsletter

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Newsletter:    
Aby otrzymywać informacje związane z działalnością Mazowieckiego Kuratora Oświaty wybierz dział, który Cię interesuje. Następnie wpisz swojego maila i wyślij go do nas.
 
Wybierz dział naszego serwisu, z którego chcesz otrzymywać wiadomości: