Konferencje

XIII Międzynarodowa konferencja „TOC dla Edukacji” MYŚLĘ – ROZUMIEM - WIEM


W dniach 26 - 28 października w Płocku odbyła się Międzynarodowa konferencja edukacyjna „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się”.

Celem konferencji było przedstawienie „Narzędzi myślowych TOC” i ich zastosowania w realizacji podstawy programowej oraz rozwiązywaniu problemów wychowawczych w różnych krajach i na różnych poziomach nauczania. Konferencja została przygotowana w taki sposób, aby można było poznać propozycje rozwiązań w obu omawianych obszarach (program nauczania, zachowanie), dlatego też obok wykładów plenarnych odbywały się szkolenia, których celem było bardziej szczegółowe zapoznanie z metodą pracy - możliwością zadawania pytań i udziału w dyskusji.

Dodatkowym elementem wzbogacającym konferencję była prezentacja zastosowania narzędzi TOC w zarządzaniu/liderowaniu zespołem ludzi. Zajęcia te polecane były w szczególności dyrektorom placówek, ich zastępcom oraz kierownikom zespołów przedmiotowych, dyrektorom wydziałów edukacji JST.

Organizatorami konferencji byli: miasto Płock, MSCDN oraz „TOC dla Edukacji”.

Więcej informacji tutaj.
 

2011.11.03
13:56

Magdalena Deluga

2011.11.04
09:19

Magdalena Deluga

Zobacz również:

DrukujZapisz jako PDF

Do końca roku szkolnego pozostało 38 dni

Newsletter

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Newsletter:    
Aby otrzymywać informacje związane z działalnością Mazowieckiego Kuratora Oświaty wybierz dział, który Cię interesuje. Następnie wpisz swojego maila i wyślij go do nas.
 
Wybierz dział naszego serwisu, z którego chcesz otrzymywać wiadomości: