Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Wyłoniono zwycięzców etapu rejonowego 42 zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” - Informacje regionalne delegatur -

Nawigacja

Informacje regionalne delegatur

Wyłoniono zwycięzców etapu rejonowego 42 zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”

16.04.2019

W dniu 15 kwietnia 2019 r. odbył się etap rejonowy 42 zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Organizatorem etapu rejonowego zawodów było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku, przy wsparciu i pomocy Płockiego Oddziału Ligi Obrony Kraju, Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, Płockiego Oddziału PCK, Chorągwi Mazowieckiej ZHP im. Wł. Broniewskiego w Płocku, Nadleśnictwa Płock, Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku oraz Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku.

Rozpoczęcie zawodów oraz dwie pierwsze konkurencje (test sprawnościowy oraz podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna) odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Płocku, następnie na strzelnicy Ligi Obrony Kraju (strzelanie oraz rzut granatem) oraz ostatnia konkurencja (bieg na orientację) w leśniczówce „Brwilno”, gdzie nastąpiło również podsumowanie wyników i uroczyste zakończenie.

Na zawody stawiły się 4 drużyny dziewcząt i 6 drużyn chłopców.

Drużynowo w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców pierwsze miejsca zajęły drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku.

 

Drugie miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu, trzecie miejsce drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku.

 

Drugie miejsce drużynowo w kategorii chłopców zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku, trzecie miejsce drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku.

 

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięzcy puchary ufundowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Ponadto Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku oraz szef 64 Batalionu Lekkiej Piechoty z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Płocku wręczyli wszystkim upominki.

 

Zabezpieczenie medyczne, po raz kolejny, zapewniła Szkolna Drużyna Medyczna PCK z Zespołu Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku.

 

Etap wojewódzki zawodów odbędzie się w dniu 8 maja 2019 r. na terenie Delegatury w Ciechanowie.

 


 

Metryczka

Data publikacji 16.04.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Beata Rutkowska
Osoba udostępniająca informację:
Joanna Politowska
do góry