Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Akcja „Oddychaj na Mazowszu” – program skierowany do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych - Informacje regionalne delegatur -

Nawigacja

Informacje regionalne delegatur

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Oddychaj na Mazowszu” – program skierowany do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

12.02.2019

Oddychaj na Mazowszu”  - to hasło przewodnie programu, którego celem jest próba budowy mapy jakości powietrza na Mazowszu.

Fundacja TERAZ MAZOWSZE oraz Stowarzyszenie Ziemi Czernickiej, Kurpiowska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego opracowały pakiety edukacyjne dla nauczycieli i ulotki informacyjne o zagrożeniach, jakie dla zdrowia każdego człowieka powoduje smog. Inicjatywa powstała dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Akcji „Oddychaj na Mazowszu” towarzyszy również kampania informacyjna w Internecie, gdzie można sprawdzić wyniki jakości powietrza na Mazowszu.

Edukacja dotycząca problemu walki ze smogiem jest niezwykle ważnym zadaniem. Skuteczność akcji promującej czyste powietrze oraz jakość życia w Polsce zależy w głównej mierze od zaangażowania dorosłych, rodziców i uczniów.

Zapraszamy Państwa do udziału w prowadzonej akcji walki ze smogiem i zachęcamy do pobierania ze strony www.oddychajnamazowszu.pl materiałów dla nauczycieli (scenariusze lekcji i tablice poglądowe). Jednocześnie informujemy, że plakaty i ulotki mówiące o zagrożeniach, jakie dla naszego zdrowia powoduje smog są dostępne w siedzibie Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, ul. Księdza Piotra Ściegiennego 9.

Metryczka

Data publikacji 12.02.2019
Data modyfikacji 12.02.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Marta Raszkowska-Siuda
Osoba udostępniająca informację:
Grzegorz Tyburski
do góry