Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ogólnopolskie szkolenia „Dziecko z cukrzycą” - Aktualności -

Nawigacja

Ogólnopolskie szkolenia „Dziecko z cukrzycą”

Warszawa, dn. 5 listopada 2018 r.
Kuratorium Oświaty
w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
 
WKS.021.5.2018.AN

Dyrektorzy i nauczyciele
szkół i placówek
województwa mazowieckiego

 

Szanowni Państwo,

w latach 2014-2017 Minister Zdrowia, Wojewodowie oraz Kuratorzy Oświaty organizowali ogólnopolskie szkolenia Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem pracowników oświaty. Wobec powyższego, w 2018 roku Ministerstwo Zdrowia organizuje V edycję ww. szkolenia.

Zakres szkolenia Dziecko z cukrzycą w placówce oświatowej dla nauczycieli szkół i placówek obejmuje wiedzę na temat cukrzycy i pomocy, jakiej należy udzielić dziecku choremu na cukrzycę, pozostającemu pod opieką placówki oświatowej oraz aspekty psychologiczne i społeczne rozwoju dziecka przewlekle chorego.

Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w szkoleniu, które odbędzie w dniu 29 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w sali nr 259 (II piętro) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, pl. Bankowy 3/5.

Jednocześnie informuję, że dla uczestników szkolenia na stronie Ministerstwa Zdrowia: http://www.mz.gov.pl/zdrowie-i-profilaktyka/zdrowie-matki-i-dziecka/dziecko-z-cukrzyca dostępne są materiały (filmy i broszury), które proponuję do wykorzystania na zebraniach rad pedagogicznych.

W związku z ograniczoną do 100 liczbą  miejsc, uprzejmie proszę o zgłaszanie uczestnictwa w szkoleniu poprzez stronę Kuratorium Oświaty w Warszawie: http://kuratorium.waw.pl/Konferencja-29-listopada

Z poważaniem

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
/-/
Dorota Skrzypek

 

 

Metryczka

Data publikacji 06.11.2018
Data modyfikacji 05.12.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Anna Nowak
Osoba udostępniająca informację:
Tomasz Wojtan
do góry