Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego - Aktualności -

Nawigacja

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego

01.09.2018

logo MKO
Warszawa, 1 września 2018 r.
 

Dyrektorzy
Szkół i Placówek Oświatowych
województwa mazowieckiego
Nauczyciele, Rodzice
i Uczniowie


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

dzieci i młodzież to bez wątpienia najważniejsza dla nas wszystkich – pracowników nadzoru, dyrektorów szkół, nauczycieli, organów prowadzących – grupa, wokół której koncentrujemy wszystkie nasze działania. W nowym roku szkolnym to ponad 676 tys. uczniów, którzy będą uczęszczać do różnych typów szkół na terenie województwa mazowieckiego.

Jestem przekonana, że tak jak dotychczas, wspólnie poradzimy sobie z nowymi zadaniami.

Jeszcze podczas wakacji odbywały się pierwsze spotkania informacyjne dla dyrektorów szkół i placówek. Będą one kontynuowane we wrześniu. W ich trakcie będziemy przybliżać zmiany w przepisach prawa oświatowego, jak również odnosić się do wyników naszego nadzoru. Chcemy wskazywać dobre rozwiązania, podpowiadać co należy poprawić, tak aby szkoły były lepsze i bardziej przyjazne dla uczniów.

Zarówno kadra pedagogiczna, jak i rodzice mogą liczyć na nasze merytoryczne wsparcie.

Od początku września w Kuratorium będzie funkcjonował punkt informacyjny dla uczniów i rodziców, w zakresie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020. Funkcjonuje również punkt informacyjny dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności w obszarze edukacji włączającej.

Chcemy Państwu dostarczyć szybkiej, aktualnej i pełnej wiedzy, a tam, gdzie będzie to niezbędne, służyć wyjaśnieniem sprawy w konkretnych, indywidulanych sytuacjach.

Szanowni Rodzice, na progu nowego roku szkolnego życzę by Wasze dzieci spełniły pokładane w nich nadzieje oraz by ich osiągnięcia były powodem do dumy i radości. Wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, życzę dużo satysfakcji z pracy oraz wielu sukcesów dydaktycznych.

Drodzy Uczniowie, wierzę, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce i zachęcam do rozwijania pasji i zainteresowań.

Korzystając z okazji chciałabym także gorąco zaprosić Państwa do wspólnego, radosnego świętowaniami niepowtarzalnej dla wszystkich Polaków rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Całej społeczności szkolnej z terenu województwa mazowieckiego jeszcze raz życzę dużo optymizmu oraz udanego roku szkolnego 2018/2019.

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Metryczka

Data publikacji 01.09.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Mazowiecki Kurator Oświaty
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry