Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Odbyła się konferencja „Uczeń cudzoziemski i powracający z zagranicy” - Aktualności -

Nawigacja

Odbyła się konferencja „Uczeń cudzoziemski i powracający z zagranicy”

06.12.2017

Konferencja poświęcona problematyce edukacji młodzieży z mniejszości narodowych i uczniów z doświadczeniem emigracyjnym w szkołach ponadgimnazjalnych odbyła się 5 grudnia w Warszawie. Organizatorem wydarzenia był Mazowiecki Kurator Oświaty.

W spotkaniu w XLIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie wzięli udział m.in. Mazowiecki Wicekurator Oświaty Andrzej Sosnowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów Krzysztof Skolimowski, a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele i pracownicy oświaty.

− Konferencja ta ma odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób nauczyciel korzystając z dostępnych rozwiązań prawnych w Polsce, może pracować z uczniami z różnych kręgów kulturowych. Chcielibyśmy, żeby uczniowie reprezentujący mniejszości narodowe, ucząc się w polskiej szkole, mogli powiedzieć, że czują się w niej jak w drugim domu − powiedział Wicekurator Andrzej Sosnowski, otwierając konferencję.

Podczas spotkania omówiono m.in. zadania szkoły wobec ucznia cudzoziemskiego i powracającego z zagranicy oraz kwestie związane z rekrutacją takich uczniów do szkół ponadgimnazjalnych w świetle przepisów prawa oświatowego. Podjęto również tematykę problemów adaptacyjnych uczniów powracających z zagranicy w środowisku szkolnym.

Metryczka

Data publikacji 06.12.2017
Data modyfikacji 06.12.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Agata Siekierska
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry