Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

„Studia europejskie drogą do kariery” − Prezentacja filmu oraz spotkanie z ekspertami i wykładowcami - Aktualności -

Nawigacja

„Studia europejskie drogą do kariery” − Prezentacja filmu oraz spotkanie z ekspertami i wykładowcami

15.03.2017

Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej PECSA wraz z partnerami instytucjonalnymi zaprasza na prezentację filmu „Studia europejskie”. Jego celem jest ukazanie korzyści płynących z wyboru ścieżki edukacyjnej w zakresie studiów europejskich oraz promowanie możliwości, jakie Unia Europejska (UE) oferuje młodym ludziom.

Pokaz filmu połączony będzie ze spotkaniem z ekspertami i wykładowcami, którzy na co dzień zajmują się tematyką europejską. Będzie można się dowiedzieć, jak działa UE, jakie możliwości stwarza młodzieży, w jakich międzynarodowych projektach można wziąć udział.

Wydarzenie odbędzie się 18 marca 2017 r. podczas Dnia Otwartego Szkoły Głównej Handlowej (SGH), sala 109 (I piętro), budynek główny SGH, w godz. 10.00 – 10.45.

W tym dniu w godz. 10.00 − 14.00, będzie można zapoznać się również z ulotkami na temat studiów europejskich na stoisku PECSA, na auli spadochronowej SGH (między wejściem a szatnią).

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Jean Monnet Project dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej „Akademia Młodego Europejczyka 2” (AME2). Jest to to projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) z obszaru edukacji nieformalnej realizowany w latach 2016-2018, który ma za zdanie wypełnić lukę w zakresie równego dostępu uczniów z małych miast i wsi do wiedzy o procesach integracji europejskiej. Dzięki projektowi AME2 otrzymają oni taką samą możliwość startu w dorosłe życie, jak ich rówieśnicy z dużych ośrodków. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie na www.pecsa.edu.pl.

Metryczka

Data publikacji 15.03.2017
Data modyfikacji 16.03.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały PECSA
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry