Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 ul. Włościańska 35, Warszawa - Lokalne wydarzenia związane ze szkolnictwem zawodowym -

Nawigacja

Lokalne wydarzenia związane ze szkolnictwem zawodowym

Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 ul. Włościańska 35, Warszawa

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie zajęli I miejsce w Finale Mazowieckim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych i tym samym zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego.

Turniej  miał  miejsce  w dniu  21  maja  2015  roku,  na  terenie  Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwieckiej 56 w Warszawie. Uczestniczyło w nim jedenaście drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza, a zwyciężyła trzyosobowa drużyna trzecioklasistów z  Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie: Paweł Nowicki, Maciej Cuch i Bartosz Stypuła.   Zwycięzcy   będą   reprezentowali  województwo  mazowieckie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu br. w Żarnowcu.

Turniej obejmował pisanie testu z przepisów ruchu drogowego i testu z historii polskiej motoryzacji, sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu do jazdy oraz umiejętności udzielania   pomocy   przedmedycznej,   jak   również   jazdy   sprawnościowej   motorowerem i samochodem.

Organizatorami konkursu byli m.in. Polski Związek Motorowy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, Komenda Stołeczna Policji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Automobilklub Polski.     

Metryczka

Data publikacji 26.05.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Renata Świderska
Osoba udostępniająca informację:
Renata Świderska
do góry