Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Zespół Szkół Fototechnicznych, Warszawa - Lokalne wydarzenia związane ze szkolnictwem zawodowym -

Nawigacja

Lokalne wydarzenia związane ze szkolnictwem zawodowym

Zespół Szkół Fototechnicznych, Warszawa

Udział w projekcie wymiany międzynarodowej w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, poświęconym podniesieniu kwalifikacji zawodowych.

 Szkoła od wielu lat prowadzi bardzo aktywną współpracę z niemiecką szkołą fotograficzną prowadzoną przez Zentrumfȕrfotografische Ausbildung z Berlina.

W dniach 28 września – 03 października 2014 r. szkoła uczestniczyła w warsztatach fotografii mody i architektury w Berlinie oraz wzięła udział w wydarzeniu „Berliner Linse”.  Efektem realizacji tej wymiany jest wzrost wiedzy i umiejętności zawodowych
 
Natomiast w dniach 10-15 listopada 2014 r. po raz kolejny szkoła gościła uczniów i nauczycieli z niemieckiej szkoły fotograficznej. Tegoroczny projekt związany był z szeroko rozumianą sztuką, a wśród aktywności uczniów należy wymienić zwiedzanie zabytków Warszawy, jej muzeów i galerii, warsztaty i sesje fotograficzne, zajęcia plastyczne oraz trening podnoszący kompetencje społeczne i interpersonalne. Największe zainteresowanie uczestników wzbudziły warsztaty fotografii dzieł sztuki, zorganizowane w Zamku Królewskim. Towarzyszące wizycie w Zamku wykłady i warsztaty pogłębiły znacząco wiedzę uczestników na temat specyfiki pracy fotografa dokumentującego artefakty.
 
Równie dobrą opinię uzyskały warsztaty pt. „Cztery strony świata w kompozycji”, których celem było kształtowanie kreatywności w budowaniu obrazów, co dla przyszłych fotografów stanowi umiejętność nie do przecenienia. Uzupełnieniem programu były dyskusje o systemach szkolenia fotografów w obu krajach, wizyty w muzeach i galeriach warszawskich, oraz sesje fotograficzne krajobrazu miejskiego, a przede wszystkim aktywności podejmowane w małych, polsko-niemieckich grupach – wspólne spacery, sesje fotograficzne i wymiana poglądów. Spotkanie zaowocowało nie tylko wzrostem wiedzy sztuce i poprawą umiejętności fotografowania artefaktów, lecz co równie ważne – nawiązaniem przyjaźni. Pod tym względem był to wyjątkowy projekt.
 

Metryczka

19.12.2014
Data publikacji 19.12.2014
Data modyfikacji 26.02.2015
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Renata Świderska
Osoba udostępniająca informację:
Renata Świderska
do góry