Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Sprawozdanie z finału XI Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości - Aktualności -

Nawigacja

Sprawozdanie z finału XI Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości

Dnia 15 listopada 2017 roku w Zespole Szkot Ekonomicznych im. Stanisława Staszica odbyt się finał XI Powiatowego Konkursu Wiedzy z Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie konkursu to: „e-Powiat". Patronat nad konkursem obj^li: Starosta Wołomiński i Mazowiecki Kurator Oświaty.

Celem konkursu było:

a) rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania nowoczesnymi technologiami i sposobami ich wykorzystania w realizacji spraw obywatelskich i biznesowych Powiatu Wołomińskiego;

b) lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży problematyką społeczno-ekonomiczny;

c) wymiana doświadczeń oraz współpraca pomiędzy nauczycielami przedmiotu podstawy

przedsiębiorczości;

d) popularyzacja metody projektów do planowania, organizacji, wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce, a także posługiwania się nowymi źródłami informacji;

e) integracja uczniów uczęszczających do różnych szkół powiatu wołomińskiego zarówno gimnazjów jak i szkol ponadgimnazjalnych.

 

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował Starosta Wołomiński. Konkurs był realizowany w dwóch kategoriach: wiedzy i prezentacji multimedialnych, którym przyświecało hasło: „Lokalna przedsiębiorczość - droga rozwoju powiatu wołomińskiego”.

1. Konkurs prezentacji multimedialnych został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach:

 

- ścieżka kariery zawodowej dowolnie wybranej osoby związanej z Powiatem Wołomińskim szkoły gimnazjalne/podstawowe. Nagrody otrzymali;

I miejsce - Jan Osiejewski (Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie);

I I miejsce - Wiktoria Królik (Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radzyminie);

I I I miejsce - Weronika Sontowska (Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie).

 

- Zarys biznesplanu własnej koncepcji biznesowej możliwej do wykorzystania w praktyce, szkoły ponadgimnazjalne. Nagrody otrzymali:

I miejsce - Natalia Bohatyrowicz (Zespół Szkol Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie);

II miejsce - Aneta Michalik oraz Martyna Kwiatkowska (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie);

I I I miejsce - Magdalena Perzanowska (Zespół Szkół} w Tłuszczu) oraz Aleksandra Powala (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie). '

 

2. Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych był rozgrywany w dwóch etapach:

- etap szkolny odbył się w szkołach i komisje szkolne wyłoniły po trzech laureatów z największą liczbą punktów, którzy zakwalifikowali się do finału,

- etap powiatowy (finał) odbył się 15 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.

W rywalizacji wzięło udział 599 uczniów z 9 szkol ponadgimnazjalnych zaś w eliminacjach powiatowych (finale) uczestniczyło 25 osób - najlepsi z nich. Komisja składająca się z nauczycieli podstaw przedsiębiorczości uczących w szkołach ponadgimnazjalnych wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Kacper Mróz (Zespół Szkol im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu);

II miejsce - Patryk Byczyński (Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach);

I I I miejsce - Sebastian Dybkowski (Zespół Szkol im. Prezydenta I . Mościckiego w Zielonce) oraz Rafał Młynarczyk (Zespół Szkol Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie).

Wyróżnienia uzyskali:

 

Martyna Jędrysiak (I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie), Magdalena Nowotka (Zespół Szkol Ponadgimnazjalnych w Łochowie),Cezary Stefaniak (Zespół Szkol Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie).

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników obu kategorii konkursu odbyło się 23 listopada 2017 r. podczas organizowanej w Zespole Szkol Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie Konferencji Naukowej: „Jak być osobą przedsiębiorczą w Polsce?".

 

Metryczka

Data publikacji 15.12.2017
Data modyfikacji 18.12.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Kamil Kujawa
Osoba udostępniająca informację:
Kamil Kujawa
do góry