Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Bezpieczny Autokar – sprawdź, czy Twoje dziecko będzie podróżowało bezpiecznie! - Bezpieczne Wakacje 2017 -

Nawigacja

Bezpieczne Wakacje 2017

Bezpieczny Autokar – sprawdź, czy Twoje dziecko będzie podróżowało bezpiecznie!

Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi akcję „Bezpieczny Autokar", podczas której inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

Wzmożone kontrole prowadzone są w „najgorętszych" okresach roku tj. podczas wakacji, ferii zimowych, wyjazdów na zielone szkoły oraz tzw. długich weekendów.

Pojazdy sprawdzane są w specjalnie przygotowanych punktach oraz bezpośrednio na drogach, a inspektorzy nie tylko oceniają stan techniczny i przygotowanie autokarów do trasy, ale także czas pracy i trzeźwość kierowców. Dzięki akcji, coraz bardziej świadomi odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa są kierowcy.

Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się też liczba rodziców zainteresowanych przeprowadzeniem kontroli autokaru, którym udają się w podróż ich dzieci. Podczas kontroli, pasażerowie sprawdzanych pojazdów mają możliwość zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz transportu drogowego, gdyż inspektorzy chętnie odpowiadają na pytania zainteresowanych.

W ramach zorganizowanych akcji dzieci mają okazję wziąć udział w grach i zabawach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym w momencie, gdy ich autokar podlega kontroli, dostają również drobne gadżety głównie odblaski, które sprawiają, że najmłodsi uczestnicy ruchu są lepiej widoczni na drodze.

Więcej informacji na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 

 

 

 

Metryczka

Data publikacji 12.06.2017
Data modyfikacji 22.06.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały GITD
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry