Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - Bezpieczne Wakacje 2017 -

Nawigacja

Bezpieczne Wakacje 2017

Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

Policja zainaugurowała akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, poświęconą bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Dla celów projektu przygotowano materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory, naklejki oraz plakaty edukacyjne, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy - Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.  

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, bieżące wydarzenia, porady oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda.

 

Metryczka

Data publikacji 12.06.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały KWP
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry