Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konferencja „Edukacja w służbie polityki Państwa wobec Polaków na Wschodzie” - Konferencje -

Nawigacja

Konferencja „Edukacja w służbie polityki Państwa wobec Polaków na Wschodzie”

05.04.2018

logo MKO
Warszawa, 12 kwietnia 2018 r.
 
KOG.557.2.2018.JJ.


Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół, Placówek, Rodzice   
Przedstawiciele organów prowadzących
z terenu Warszawy i województwa mazowieckiego


 

 

Szanowni Państwo,

mam przyjemność zaprosić Państwa na konferencję organizowaną we współpracy z Departamentem Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Ministerstwa Spraw Zagranicznych: „Edukacja w służbie polityki Państwa wobec Polaków na Wschodzie”.

Celem konferencji jest upowszechnienie idei wspierania naszych Rodaków mieszkających na Wschodzie poprzez podejmowanie działań na rzecz podtrzymywania polskości poprzez znajomość języka polskiego, polskiej kultury i tradycji narodowych; tworzenia przyjaznego klimatu i pogłębiania więzi pomiędzy środowiskami polskimi za granicą i narodami kraju zamieszkania Polaków; rozwijanie kontaktów naukowych, kulturalnych i społecznych z Polonią i Polakami za granicą, szczególnie z polskimi dziećmi i młodzieżą zamieszkującymi na Wschodzie; organizowanie  wymiany  uczniowskiej  pomiędzy szkołami polskimi na  Wschodzie i szkołami z Polski; promowanie wiedzy o wybitnych Polakach na Syberii.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Polscy badacze Syberii”. Organizatorem wystawy jest Archiwum Polskiej Akademia Nauk w Warszawie.


Konferencja rozpocznie się 23 kwietnia 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 (planowane zakończenie około godziny 13.40) w siedzibie: Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,  Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 62, sala - Aula.

Prosimy o dokonywanie rejestracji pod linkiem http://kuratorium.waw.pl/konferencja-repatrianci. Serdecznie zapraszam do zapisu (liczba miejsc jest ograniczona). O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń (osoby, które nie zakwalifikują się do udziału w konferencji otrzymają mailowo informację zwrotną). Szczegółowych informacji udziela Pani Joanna Jałosińska, starszy wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie, telefon: 22 5512400 wew. 4101.              

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
/-/
Aurelia Michałowska

 

 

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji 05.04.2018
Data modyfikacji 12.04.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Joanna Jałosińska
Osoba udostępniająca informację:
Kornelia Szczepaniak
do góry