Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konsultacje społeczne e-materiałów dydaktycznych - ORE - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne e-materiałów dydaktycznych - ORE

Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych nowo powstających e-materiałów dydaktycznych do przedmiotów humanistycznych (tj. język polski, historia, filozofia, wiedza o społeczeństwie) dla szkół kończących się egzaminem maturalnym. Konsultacje otwarte trwają do 15 lipca 2019 r.

W najbliższym czasie zostaną również uruchomione konsultacje e-materiałów do matematyki i informatyki oraz do przedmiotów przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia, geografia).

E-materiały dydaktyczne zostały opracowane przez beneficjentów wybranych w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do końca 2020 r. powstanie ok. 10 000 e-materiałów w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum do 10 przedmiotów kształcenia ogólnego (j. polski, filozofia, historia, WOS, biologia, geografia, chemia, fizyka, matematyka i informatyka).

Nowe e-materiały dydaktyczne będą zgodne z obowiązującą podstawą programową z 2017 r. i 2018 r.  Zawierać będą różne rodzaje multimediów - filmy edukacyjne, animacje i prezentacje 3D, gry edukacyjne, wirtualne laboratoria, mapy myśli, audiobooki oraz zestawy ćwiczeń interaktywnych.

Informacje dotyczące konsultacji można znaleźć  na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Opiniować można poprzez przycisk "Zgłoś uwagi" z poziomu pojedynczego e-materiału umieszczonego na platformie epodreczniki.
 

 

 

Metryczka

Data publikacji 04.07.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Ośrodka Rozwoju Edukacji
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry