Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Projekt Młodzi dla Historii - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Strona znajduje się w archiwum.

Projekt Młodzi dla Historii

Stowarzyszenie Scena Kultury zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, a przede wszystkim samych uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym poświęconym upamiętnieniu polskiej drogi do wolności. Przedsięwzięcie stanowi część XI Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, który odbędzie się w dniach 26-29 września 2019 roku w Gdyni.

Celem projektu jest pokazanie w niekonwencjonalny sposób, że nasza przeszłość jest niezwykle ciekawa, a historie które skrywają rodzinne albumy mogą stać się inspiracją do stworzenia filmu, spektaklu teatralnego, muzyki czy stylizacji modowej. Dzięki uczestnictwu w jednym z czterech wybranych modułów projektu (filmowym, teatralnym, stylizacyjnym lub społecznym) młodzi ludzie mogą w atrakcyjny i nowoczesny sposób zaangażować się w proces poznawania i upamiętniania losów bohaterów, tworząc swoje autorskie projekty.

Najlepsze dzieła młodych twórców zostaną nagrodzone, a także zaprezentowane podczas licznych retrospektyw Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, odbywających się w całej Polsce.

Projekt Młodzi dla Historii to nie tylko konkursy, ale także warsztaty z profesjonalistami, bezpośrednie spotkania ze Świadkami Historii, współtworzenie widowisk plenerowych oraz udział w licznych wydarzeniach Festiwalu.

Projekt jest bezpłatny i skierowany do młodzieży w wieku 12-19 lat z całej Polski. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestnikom wraz z opiekunem.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do dnia 14 lipca 2019 roku. Prace konkursowe należy przesyłać na adres organizatora.

Szczegółowe informacje oraz regulaminy i karty zgłoszeniowe do konkursów można znaleźć na stronie internetowej http://festiwalnnw.pl w zakładce Projekt Młodzi dla Historii.

W razie pytań można się kontaktować mailowo: biuro@mlodzidlahistorii.pl  oraz telefonicznie pod numerem: 517 890 444.

Projekt Młodzi dla Historii odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Metryczka

Data publikacji 07.05.2019
Data modyfikacji 07.05.2019
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Stowarzyszenia Scena Kultury
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry