Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Konkurs na projekt edukacyjny „Projekt z klasą” - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Konkurs na projekt edukacyjny „Projekt z klasą”

Ruszyła IX edycja ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą” przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych.

Udział w konkursie to okazja do aktywnego zdobywania wiedzy, realizowania pasji, rozwijania kompetencji XXI wieku, a także wykazania się przedsiębiorczością i kreatywnością – cechami, które sprzyjają późniejszemu aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym kraju.

Tegoroczna edycja „Projektu z klasą” przypada w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Aby uczcić to wydarzenie, organizatorzy stworzyli jubileuszową kategorię specjalną „Świętujemy niepodległość”. To okazja dla uczestników do zaproponowania projektu, który celebruje lub upamiętnia wiek polskiej niepodległości.

IX edycja konkursu została – podobnie jak poprzednia – objęta honorowym Patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz czołowe uczenie wyższe w kraju: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy mają szansę zdobyć grant finansowy na realizację swojego projektu edukacyjnego. W tegorocznej edycji konkursu do zdobycia jest aż 56 grantów na łączną sumę 62000 zł.

Aby zapewnić wszystkim uczestnikom równe szanse, projekty oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe). Ponadto wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymują dyplomy uczestnictwa i zostają wpisane na listę Najlepiej ZaPROJEKTowanych Szkół w kraju.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie konkursu.

Organizatorem inicjatywy jest Wydawnictwo Nowa Era.

 

Metryczka

Data publikacji 10.10.2018
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Wydawnictwa Nowa Era
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry