Moje skróty

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Program edukacyjny na temat Holokaustu dla uczniów - Informacje bieżące -

Nawigacja

Informacje bieżące

Program edukacyjny na temat Holokaustu dla uczniów

Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście oraz Miasto Oświęcim zapraszają uczniów liceów ogólnokształcących do udziału w projekcie „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, jako ponadczasowy wzór postaw − szkolenia dla młodzieży z zakresu kompetencji społecznych”.

Do udziału w projekcie mogą się zgłaszać czteroosobowe grupy uczniów z jednej szkoły wraz z nauczycielem lub opiekunem.

W ramach inicjatywy 40 uczestników weźmie udział w 4 weekendowych zjazdach odbywających się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście) oraz w Mieście Oświęcim (Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu – Galeria Książki).

Zjazdy odbędą się w 2018 r. w następujących terminach: 16-18 marca, 13-15 kwietnia, 11-13 maja, 8-10 czerwca.

Zajęcia będą dotyczyć m.in. historii II Wojny Światowej, roli miejsc pamięci, kształtowaniu postaw na przykładzie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Podczas realizacji projektu młodzież będzie poszukiwała bohaterów w swoich lokalnych społecznościach, a wyniki przeprowadzonych badań zaprezentuje w czasie seminarium podsumowującego projekt.

Przewidziano również wyjazdy studyjne do Muzeum Auschwitz-Birkenau i Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i spotkanie z Ocalonym z Zagłady.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Osoba kontaktowa: lucja.piekarska-duraj@uj.edu.pl.

 

Metryczka

Data publikacji 27.12.2017
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Materiały Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Osoba udostępniająca informację:
Agata Siekierska
do góry